Jerzy Pilawski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5621″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Jędrzejowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Murowana kapliczka z XIX wieku

Każdy, kto choć raz był w Jędrzejowie i spacerował ulicą 11 Listopada, z pewnością zwrócił uwagę na białą murowaną kapliczkę z zielonymi drzwiami. Choć zbudowano ją stosunkowo niedawno, bo w XIX wieku, niewiele wiadomo na temat jej historii.

Dziś służy głównie jako punkt orientacyjny i miejsce spotkań – zwłaszcza młodzieży z pobliskiego liceum.

Niewiele osób wie, że ten piękny zabytek architektoniczny kryje w sobie obraz św. Wita.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
misisterstwo klimatu i Środowska
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.