Jerzy Pilawski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5618″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Jędrzejowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka przy ul. 11 Listopada 60 w Jędrzejowie

Kapliczki są na wsi czymś tak naturalnym, że nawet nie docieka się przyczyny ich powstania. Są, gdyż były – tak jak drzewa, ziemia i obłoki na niebie – pisał Tadeusz Seweryn w książce „Kapliczki i krzyże przydrożne w Polsce”.

Przykład Jędrzejowa dowodzi, że ta zasada dotyczy również miast. Drewniana kapliczka słupowa z figurką Matki Bożej przypomina jędrzejowianom o nieustannej opiece Bożej Rodzicielki.

Świadectwem wciąż żywego kultu maryjnego są kwiaty i znicze zanoszone w rozlicznych intencjach.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.