Jerzy Pilawski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8374″ img_size=”500×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Wodzisławiu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Krzyż przy ul. Jędrzejowskiej

Przy ul. Jędrzejowskiej w Wodzisławiu, nieopodal stacji paliw Orlenu stoi żeliwny krzyż pamiętający czasy I wojny światowej. Na kamiennym cokole – zwieńczonym wzorem w kształcie korony – umieszczono błagalną inskrypcję:

OJCZYŹNIE

WOLNOŚĆ

ZACHOWAJ NAM

PANIE

R. 1914–1917.

Z centrum krzyża rozchodzą się ułożone symetrycznie promienie, na tle których wisi figura Chrystusa. Ramiona krzyża są zakończone ornamentem potrójnego liścia koniczyny, co ma symbolizować jedność Trójcy Świętej.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
misisterstwo klimatu i Środowska
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.