Janina Biela

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10343″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Na ziemi kłodzkiej”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Trasa Kłodzko – Bystrzyca Kłodzka. Nie mogę się powstrzymać, by w ślad za przesłaną ostatnio kapliczką poświęconą kłodzkiemu księdzu nie nadesłać urokliwej identycznej kapliczki znajdującej się na tej trasie. A zaznaczę, że znajduje się i trzecia tego typu. I pomimo, że nie udało mi się ustalić związku między nimi ich uroda zasługuje na pokazanie.

Tę dziś prezentowaną widziałam już przed laty i bardzo utkwiła mi w pamięci. Gdy niedawno miałam okazję znów się w tym miejscu znaleźć ucieszył mnie fakt, że stoi i tak samo pięknie wynurza się z traw. Dzięki chęci odszukania jej poznałam dwie inne, pod względem architektury i mozaikowych wizerunków są identyczne, takie jak ta poświęcona księdzu Andreasowi Faulhaberowi. Prezentowana kapliczka niektóre płyciny ma puste. Jednak po lewej stronie znajduje się mozaika przedstawiająca Gorejące Serce Pana Jezusa a poniżej znajduje się wizerunek Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza.

Trzecia, nie pokazana dziś kapliczka zawiera w mozaikowym ujęciu Gołębicę i postać Matki Bożej. Czy kapliczki te tak pięknie mieszczące się w przestrzeni stanowią jakiś zapis intencji, wydarzeń… Dużo wiemy tylko o jednej. Czy uda mi się kiedykolwiek ustalić coś więcej.

P. S. lokalizację podałam przybliżoną, gdyż z całą dokładnością mogłam ustalić miejsce tylko pierwszej[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/VXZqzd9fzJm[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.