Grażyna Niewiarowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9573″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Lubońku”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Duża murowana, przedwojenna kapliczka w Lubońku, gmina Kłodawa przy drodze wojewódzkiej nr 263 prowadzącej z Kłodawy do Sompolna.

Ta zabudowana kapliczka z ołtarzykiem w środku znajduje się w ogrodzie, a raczej w ogrodzeniu dawnego dworku ziemiańskiego. W środku znajduje się figura Matki Bożej przybrana kwiatami. Wcześniej do kapliczki prowadziły małe półokrągłe schodki. Po rozparcelowaniu majątku po dawnym właścicielu ziemskim w 1945 roku budynek przeznaczono na szkołę.

W odremontowanym zabytkowym dworku mieści się obecnie Szkoła Podstawowa.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/uYo6UEZxAmk[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.