Grażyna Niewiarowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9567″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura MB Różańcowej w Kłodawie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Figura MB Różańcowej przy wjeździe do Kłodawy od Kutna.

Postawiona jest na wysokim postumencie figura Matki Bożej Różańcowej wita wjeżdżających do Kłodawy od strony wschodniej. Kilka lat temu odnowiona figura wróciła w pobliże miejsca gdzie była pierwotnie ustawiona na początku XX wieku. Widoczna z daleka również w nocy gdyż jest oświetlona.

Na tabliczce umieszczonej na dole cokołu napis:

Królowo Różańca módl się za nami.

Wiele lat przetrwała na ogrójcu przy kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N. M. P. w Kłodawie, gdzie całe pokolenia dzieci pierwszokomunijnych fotografowały się z figurką w tle.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/J4VRKf9fYRK2[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.