Grażyna Niewiarowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9727″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Dębinie, gm. Kłodawa”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Krzyż we wsi Dębina, gmina Kłodawa jest postawiony na prywatnym gruncie przy rozwidleniu polnych dróg. Obecny krzyż postawiony w 1998 roku to już trzeci z kolei postawiony na tym miejscu w zamian próchniejącego drewnianego krzyża.

Pierwotny krzyż postawił Szczepan Gołębski na swoim gruncie w pobliżu domu po powrocie z 7-letniej niewoli po I wojnie światowej. Kiedy wycieńczony wrócił do domu nie poznała go nawet własna żona. W międzyczasie urodził mu się syn, którego nie poznał gdyż zmarł przed jego powrotem.

Obecnie krzyżem opiekują się potomkowie i okoliczni mieszkańcy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/zXoVn5UAPV22[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.