Grażyna Niewiarowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9723″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Kłodawie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Krzyż w Kłodawie u zbiegu ulic Warszawskiej i Bierzwieńskiej ma ciekawą historię. Pierwszy duży drewniany krzyż w tym miejscu stanął w 1945 roku ufundowany przez Marię i Saturnina Czerniewiczów w podzięce Bogu za powrót jedynego syna Jana z pożogi wojennej.

Pod koniec maja 1945 r. wrócił do Kłodawy syn Czerniewiczów, który z Powstania Warszawskiego był wzięty do niemieckiej niewoli, do obozu jenieckiego w Altengrabow. Saturnin Czerniewicz był przedwojennym bardzo zasłużonym burmistrzem Kłodawy.

Obecnie w tym miejscu stoi metalowy krzyż.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/mH5rdAJWPBq[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.