Grażyna Niewiarowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9712″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Bierzwiennej Długiej-Kolonii”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Sołectwo Bierzwienna Długa-Kolonia, gmina Kłodawa. Duża, murowana kapliczka pobudowana w latach 50-tych XX wieku stoi na gruncie podarowanym przez Henryka Kwapińskiego.

Materiał na budowę ofiarował Stanisław Walczak, który pracował za granicą, a wypłatę odebrał w cegle. Materiału wystarczyło na budynki gospodarskie i kapliczkę, a pobudowali mieszkańcy wsi. Kapliczkę poświęcił około 1958 roku ówczesny proboszcz parafii w Bierzwiennej Długiej. Kapliczka ma 3 ołtarzyki, główny z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Kapliczką, jak zazwyczaj to bywa, opiekują się okoliczni mieszkańcy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/JkVxN4MYQzv[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.