Grażyna Balcer

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4883″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura na słupie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Święty Paweł i kruk

Oryginalna figura w kształcie rzeźbionego, skręconego słupa, przed którym stoi św. Paweł, a przy nim kruk z chlebem.

Na szczycie dwie święte osoby, nad nimi okno Opatrzności Boskiej. Na podstawie cztery sceny z Męki Pańskiej. Data 1605, rok odnowienia 1767. Opisana figura znajduje się we wsi Boczkowice, położonej niedaleko miejscowości Książ Mały, powiat Miechów, w Małopolsce.

Boczkowice w XIV wieku należały do Mikołaja Kowalowskiego, herbu Ossorya i Mikołaja Mlecznego, herbu Ulina.

Włączone do ordynacji pińczowskiej, zostały przejęte w 1727 roku przez ród Wielopolskich.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.