Gabriela Kalinowska-Czakon

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6312″ img_size=”400×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura Trójcy Świętej w Wiśle Małej”][vc_single_image image=”6318″ img_size=”400×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Inna perspektywa figury”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figura przy kościele

Wisła Mała, gmina Pszczyna, ul.Pawia 13.

Figura Trójcy Świętej z 1880 r. stoi przy ogrodzeniu kościoła pw. św. Jakuba Starszego Apostoła.

Na szczycie postumentu  Bóg Ojciec z długą brodą oraz Syn Boży z krzyżem siedzą na skale. Pod nogami mają kulę ziemską. Nad postaciami  Duch Święty pod postacią gołębia z rozpostartymi skrzydłami.Na postumencie znajdują się trzy figury świętych. We wnęce postać Matki Bożej modlącej się z pochyloną głową.

Na pośrednim gzymsie – Archanioł Michał z mieczem i wagą, z drugiej strony święta Jadwiga unosząca kościół. Na froncie dolnej części podstawy data – 1880.

Z tyłu napis:

FUNDATOR MICHAŁ ĆWIERTNIA.

Na froncie górnej części podstawy inskrypcja:

BÓG POMOCĄ TEMU BYWA

KTO GO NA RATUNEK WZYWA

A DUMNYM SIĘ ZAWSZE BRZYDZI

KTO SIĘ JAWNIE MODLIĆ WSTYDZI

BO BEZ BOSKIEJ OPATRZNOŚCI

NIE MA ŻYCIA W POSIADŁOŚCI.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.