Edward Laskowski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8438″ img_size=”600×600″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura w Mielęcinku”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figura na rozstajach dróg

W Mielęcinku (malutkiej wiosce koło wsi Wioska, gmina Rakoniewice) na rozstajach dróg stoi piękna figura Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus postawiona w latach dwudziestych XX wieku przez inż. Mieczysława Kwaśniewskiego – właściciela majątku koło Mielęcinka. Po majątku nie ma śladu.

W pobliżu tego miejsca była duża polana, na której odbywały się majówki i dożynki dla pracowników z pobliskiego majątku i młodzieży z okolicznych miejscowości. Doszło do rękoczynów i rozlewu krwi. Właściciel majątku jako ekspiację postawił figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.

O figurę dbają mieszkańcy Wioski.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.