Edward Laskowski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8468″ img_size=”500×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Woli Jabłońskiej”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Metalowy krzyż dziękczynny

W Woli Jabłońskiej (gmina Rakoniewice) rodzina Pryputniewiczów z niepokojem przez wiele lat oczekiwała na powrót syna z obozu jenieckiego w Niemczech. Wrócił po wielu żarliwych modlitwach do Boga.

Po jego powrocie rodzina ufundowała 21 lipca 1957 roku metalowy krzyż przy leśnej drodze do Kąkolewa z napisem dziękczynnym na tabliczce:

ZA PODZIĘKOWANIE

JEZUSOWI

ZA SZCZĘŚLIWY POWRÓT

SYNA Z OBOZU

KRZYŻ TEN

POSTAWIŁA RODZINA

PRYPUTNIEWICZÓW

Wola Jabłońska 21.7.1957

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.