Dariusz Świercz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10683″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka Tchórzew”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Wieś Tchórzew leży w powiecie siedleckim w gminie Zbuczyn, nieopodal drogi krajowej A2. W wiosce znajduje się kilka krzyży na rozstajach dróg i kapliczek przydomowych. Do krzyży tradycyjnie przed pochówkiem wynoszona była przez sąsiadów trumna ze zmarłym, obecnie ta tradycja już zanikła (postęp cywilizacji).

Kapliczka z fotografii jest nowa, wybudowana przez całą społeczność wsi Tchórzew, poświęcona Maryi Niepokalanej, która ma ochraniać płaszczem opieki wioskę. Wieś Tchórzew prowadząca do z wsi Tchórzew – Plewki to region typowo rolniczy niziny siedleckiej poprzecinanej szachownicą pól uprawnych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

52.094712, 22.502235[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.