Dariusz Bury

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4744″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=” Kapliczka na skraju lasu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka w Woli Brzosteckiej

Nr 821 – Wola Brzostecka. 7 Lipiec 2016.

Województwo podkarpackie, powiat dębicki, gmina Brzostek. Przy drodze powiatowej Bączałka – Wola Brzostecka, vis a vis pos. 96, po prawej stronie w kierunku Kamienicy Górnej. Kapliczka położona jest na skraju lasu Kamera i nieopodal Klonowej Góry (464m).

Murowana kapliczka domkowa, zbudowana na rzucie kwadratu w pierwszej połowie XIX wieku, przez mieszkańców Woli Brzosteckiej ,na posesji rodziny Bielańskich (opiekun – Zbigniew Bielański). Fasadę ozdobiono półkolumnami połączonymi łukiem o barokowym wykroju koszowym. Wewnątrz znajduje się figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, depczącej głowę węża (symbol szatana, sprawcy grzechu pierworodnego). Oryginalna rzeźba z uwagi na zabytkowość została zabrana kilka lat temu do muzeum.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.