Bożena Tokar-Matkowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7318″ img_size=”700×450″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kaplica nad jeziorem lednickim”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Łódź na Lednicy

Nowoczesna kaplica nad jeziorem lednickim. Na Lednicy zbudowanej przez dominikanina ojca Jana Górę znajduje się łódka, replika tych, jakie były nad jeziorem Genezaret, gdzie po jeziorze pływał Jezus z apostołami. Dokładną kopię łodzi używanej przez Chrystusa zbudował franciszkanin ojciec Antoni Dudek w 2006 roku, przebywając w Prudniku, dla ojca Jana Góry, na znak ich pamięci i przyjaźni.

Piotrowa łódź budowana była 74 dni przez 419 godzin ciężkiej pracy. Łódka ma 8,2 m długości, 2,3 m szerokości i 125 cm wysokości. Mieści 4 wioślarzy i sternika. Na jeziorze lednickim wożona była nią Eucharystia w czasie nabożeństw. Jezus pływał taką łodzią, z takiej łodzi nauczał tłumy zebrane na brzegu, w takiej łodzi przeżył burzę, która przeraziła apostołów. Obok łodzi jest tablica informacyjna. Ludzie przy łodzi modlą się, jest to zatem nowoczesna kaplica.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.