Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9325″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż z pasyjką w Skępem”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Metalowy krzyż z pasyjką osadzony w betonowym postumencie znajduje się przy ulicy Klasztornej w Skępem przy zarośniętej strudze blisko betonowego mostu.

Krzyż został misternie wykuty. Postument wymalowany na biało. W część betonową wmurowano niszę. Posiada ona drewniane obramowanie z zamknięciem na zasuwkę. W półokrągłej oszklonej niszy umieszczono figurę Jezusa Chrystusa z barankiem. Chrystus trzyma w dłoni muszlę. Kapliczka ogrodzona metalowym płotem.

Nie mam informacji o okolicznościach powstania przydrożnego krzyża. Miejsce zadbane przez okolicznych mieszkańców.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

Skępe ul. Klasztorna pow. lipnowski woj. kujawsko-pomorskie.[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.