Bolesław Kosek

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8153″ img_size=”700×400″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka na Dziale”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczki Jachówki

Wieś Jachówka, Gmina Budzów, Powiat Sucha Beskidzka leży u podnóża Makowskiej Góry w Beskidzie Makowskim. Dzieli się na 27 przysiółków, w którym spotykamy około 30 kapliczek i krzyży.

Kapliczka na Dziale

Niedaleko przysiółka Na Dziale, przy drodze do kapliczki Jana Mołka, stoi zbudowana w 1996r. kapliczka poświęcona Matce Bożej Różańcowej – drewniana, przykryta daszkiem, ustawiona na dwóch słupkach, na solidnej kamiennej podmurówce. Jest to dzieło tutejszych artystów ludowych, którzy z pietyzmem wykonali swoją pracę, ozdabiając kunsztowną snycerką obramowanie kapliczki.

Ewenementem jest fakt, że na 2km odcinku drogi z Sołtystwa na Dział, umieszczonych jest aż 6 kapliczek!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.