Anna Bąk-Średnicka

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10985″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka polska”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Anna Bąk-Średnicka” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kapliczka znajduje się na niezamieszkałej posesji tuż przy ul. Kościuszki w Staszowie w woj. świętokrzyskim. Latem kapliczka pachnie wszelakim kwieciem, a w szczególności kwiatem bzu. Nie jest to zupełnie zapomniany obiekt, ponieważ widać, że ktoś z najbliższej okolicy dba o jej skromny wystrój.

Oceniam wiek tej kapliczki na czasy przedwojenne, ponieważ ta część Staszowa ma bardzo starą zabudowę i cała ulica wraz z okolicznym zabytkowym cmentarzem żydowskim wydaje się należeć do czasów przynajmniej sprzed półwiecza i wcześniej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/7uKMdNFMo2z[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Kociewie logo

Patroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.