Konrad Betowski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5019″ img_size=”700×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura w Koźminie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figura Najświętszej Maryi Panny

Figura znajduje się w Koźminie Wlkp. przy ulicy Stęszewskiego naprzeciw szpitala.

Figura poświęcona w święto Najświętszej Maryi Panny w 2014r.Stanęła na swoim miejscu po 72 latach. W czasie wojny została ona zburzona przez okupanta.

Figura ponownie stanęła na swoim miejscu za sprawą starań ówczesnego kapelana szpitala w Koźminie ks. M.Jasianka.

W m-cu październiku w każdą niedzielę o godz. 16-tej spotykają się wierni i pacjenci szpitala aby wspólnie odmówić różaniec.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.