Aleksandra Jamrozik

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7278″ img_size=”450×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Zabrzu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Skromny krzyż na Franciszkańskiej

Krzyż na ulicy Franciszkańskiej w Zabrzu.

Przy ulicy Franciszkańskiej 1  w Zabrzu stoi przydrożny krzyż.  Został on tutaj przeniesiony w 1982 roku z ul. Niedziałkowskiego.

Pochodzi z 1890 roku i w porównaniu z innymi krzyżami jest bardzo skromny, bez żadnych zdobień. Na wysokim filarowym postumencie umieszczony jest prosty krzyż z kamienną figurą Chrystusa Ukrzyżowanego o charakterze ludowym. W płytkiej niszy postumentu znajduje się ukwiecona figura Matki Boskiej Fatimskiej, wstawiona tu w ostatnich latach.

W dolnej części postumentu widnieje cytat z Ewangelii św. Łukasza:

Ojcze, w Twoje ręce polecam Ducha mojego.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.