Aleksandra Grochal

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5438″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figurka Maryi Panny w Brzeźnicy”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figurka w ogrodzie

Figurka Najświętszej Maryi Panny w Brzeźnicy, powiat wadowicki.

Figurka jest umieszczona w ogrodzie w posiadłości Państwa Krzyszkowskich, przy drodze z Brzeźnicy do Czernichowa, nieopodal granicy dwóch parafii.

Napis złotymi literami wyryty na cokole brzmi:

O Przeczysta Dziewico, Pojednanie Grzesznych, módl się za nami.

Figurkę ufundowali nauczyciele Stefania i Ludwik Krzyszkowscy, herbu Odrowąż, dla uczczenia przystąpienia ich syna Jerzego Krzyszkowskiego do Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjął w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie 15 czerwca 1946.

Ceremonia poświęcenia figurki NMP NP odbyła się tego samego dnia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.