Aleksandra Grochal

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5465″ img_size=”500×750″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figurka św. Antoniego w Brzeźnicy”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figurka w parku dworskim

Figurka św. Antoniego w Brzeźnicy, powiat wadowicki

Na terenie dawnego parku dworskiego wznosi się jedyna na terenie Gminy Brzeźnica, tak okazała figurka z piaskowca, przedstawiająca świętego Antoniego Padewskiego.

Na kamiennym postumencie posadowiona jest rzeźba, ukazująca świętego w habicie franciszkańskim. Święty Antoni – patron ludzi i rzeczy zaginionych  oraz orędownik w trudnych sprawach rodzinnych trzyma na lewym ręku Dziecko Jezus, a w prawej ręce – książkę.

Kapliczka ta datowana jest przez konserwatorów na początek XIX w.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.